Aktualności 2011

Smocze łodzie zawładnęły poznańską Maltą

28 maja 2011 roku na torze regatowym Malta w Poznaniu ponad 360 osób wystartowało w trzeciej edycji Mistrzostw Szkół w Smoczych Łodziach "Dragony 2011".

Oprócz startujących w festynie wzięło udział kilkuset kibiców z całej Wielkopolski. Dzieci oprócz wyścigów na 10 osobowych łodziach z głową , w których wiosłowały zarówno dziewczyny jak i chłopacy, mogły spróbować swoich sił na ergometrach kajakowych i kajakach turystycznych.

Organizatorem zawodów był Maciej Młodzik, Stomil Poznań oraz Agencja Sport Partner. Partnerem mistrzostw było Miasto Poznań oraz Wielkopolski Związek Kajakowy.
Sponsorem głównym natomiast Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG). Impreze poprowadził dziennikarz sportowy Łukasz Borowicz.

Celem zawodów było propagowanie kajakarstwa oraz integrację uczniów wielkopolskich szkół. Mimo, że różnica między wiekiem uczestników wynosiła nawet 9 lat to łączyło ich jedno - chęć zabawy na powietrzu i poznawania nowych form ruchu. Każde dziecko było zwycięzcą a za start otrzymało pamiątkową koszulkę oraz łakocie ufundowane przez firmę Lajkonik.
3 zwycięskie osady w obu kategoriach (Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne) oprócz medali i pucharów ufundowanych przez firmę Podium otrzymały bony na sprzęt sportowy do zrealizowania w Decathlon Swadzim oraz bony do Restauracji Subway. Dodatkowo Dyrektorzy zwycięskich szkół otrzymali bony do SPA ufundowane przez NO Gravity. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych na drodze, firma Bemo Motors ufundowała 150 kamizelek odblaskowych. Uczestnicy mogli się posilić grochówką przygotowaną przez Restaurację Powozownia a opiekunowie napić się kawy, której sponsorem była firma Strauss Cafe Poland.

Wśród gości w zawodach wzięli udział m.in.: Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk, medaliści Igrzysk Olimpijskich Izabela Dylewska i Grzegorz Nowak oraz zeszłoroczny uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w Kajakarstwie Adam Nowak. W trakcie zawodów na trybunach odbył się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę, którą wygrała Szkoła Gimnazjalna Im. Olimpijczyków w Racocie.

W rywalizacji Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajęła SP im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku, drugie miejsce SP. 14 a trzecie miejsce SP.64. W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło GM 2 im. Jana Pawła II w Luboniu, drugie miejsce GM 2 w Swarzędzu natomiast trzecie miejsce GM.2 z Poznania.

Ogromne podziękowania również dla wszystkich mediów bez, których promocja tego wydarzenia nie odniosła by takie sukcesu. (M.M)

zdj. Marta Sojkin

 

   
© Polski Związek Kajakowy