Aktualności 2011

Anders Gustafsson trenuje z gwiazdami

Na jednym zgrupowaniu spotkało się trzech gigantów światowego kajakarstwa. Do startu w Mistrzostwach Świata Anders Gustafsson - złoty medalista w K1 500 metrów z Poznania - trenuje razem ze Kenem Wallacem - złotym medalistą z Pekinu na tym samym dystansie - oraz Adamem van Koeverdenem, który w Chinach był drugi. Szwedzki kajakarz opowiada o swoich przygotowaniach i planach na Szeged.

W tym roku wybrałem treningi wspólnie z kadrą australijską. Jesteśmy dobrymi kumplami i świetnie nam się razem pracuje - mówi Anders Gustafsson. Od lat bywam w Australii także mieliśmy okazję dobrze się poznać. Pierwszy raz przyjechałem tam przy okazji zimowych przygotowań do startu w Sydney i od tamtego czasu byłem już ponad dziesięć razy.

Aktualnie jestem na Węgrzech - od dwóch miesięcy przygotowujemy się tu w jednym z małych miasteczek. Warunki do pływania mamy genialne, także wykonaliśmy masę efektywnej pracy - mówi Anders. Trenuję między innymi z Kenem Wallecem, a chwilę temu przez miesiąc był też z nami Adam van Koeverden. Pływaliśmy dużo i naprawdę szybko, ale teraz już poluzowaliśmy i zmniejszyliśmy objętość tak, by dobrze wypocząć prze startem.

Ten rok jest specyficzny - mamy kwalifikacje olimpijskie - także Mistrzostwa Świata będą na pewno niezwykłe. Wszyscy przygotowują najwyższą formę i na pewno będzie bardzo duża konkurencja. Trochę mi szkoda, że nie będę w Szeged bronił złota wywalczonego rok temu na 500 metrów, ale stwierdziłem, że musze w pełni skoncentrować się na jedynce na kilometr. Rok temu byłem siódmy i zrobię wszystko, by wypaść znacznie lepiej. Nie mogę się już doczekać startu. Bardzo lubię atmosferę Szeged i ten tłum kibiców. Fajnie, że już niedługo zaczynamy. - podkreśla Anders Gustafsson. (tp)

   
© Polski Związek Kajakowy