Aktualności 2011

Poznań na dobry początek

Pobudka o 6.15, śniadanie i wyjazd na zajęcia - tak zaczynały dzień zawodniczki kadry kobiet, podczas pierwszego tegorocznego zgrupowaniu nad poznańską Maltą.

Obóz trwał 12 dni. Powołania na niego otrzymało siedem kajakarek - Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Karolina Naja, Małgorzata Wardowicz, Sara Jasińska, Paulina Wiewióra i Agnieszka Kowalczyk. Grupa mieszkała nad Jeziorem Maltańskim, ale sporo treningów realizowała poza obiektem. Dziewczyny ćwiczyły w klubie fitnesowym, na sali oraz basenie pływackim.

- Codziennie przed ósmą zaczynaliśmy zajęcia w poznańskim klubie CityZen, gdzie wykonywaliśmy szereg ćwiczeń na poprawę równowagi i czucia mięśni głębokich - korzystaliśmy głównie z piłek, wałków i przeróżnych równoważni. Po godzinie przechodziliśmy na 90 minut na siłownię lub na salę, a dwa razy w tygodniu jeszcze pływaliśmy na basenie - mówi Tomasz Kryk.

Korzystając z niezłej pogody kajakarki realizowały treningi na wodzie. Poza salą i siłownią, pięć razy w tygodniu schodziły na kajak.

- Zaczynaliśmy około 15, kiedy było najcieplej, i kończyliśmy po godzinie. Pływaliśmy nie więcej niż 8-10 kilometrów ciągłe jazdy, a po zajęciach wracaliśmy jeszcze na salę gdzie - w zależności od upodobań - mieliśmy spinning lub aerobik - wyjaśnia szkoleniowiec.

Na kolejne zgrupowanie kajakarki wyjadą Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. W tej chwili poza grupą trenuje Beata Mikołajczyk i Aneta Konieczna. Ta pierwsza dołączy do kadry od stycznia, a druga od kwietnia, po pierwszych eliminacjach kadry. W Poznaniu nie było także Magdy Krukowskiej, która prawdopodobnie zostanie powołana na pierwszy obóz zimowy. (tp)

   
© Polski Związek Kajakowy