Aktualności 2011

Sprinterzy nad Brdą

Grupa sprinterów ćwiczy w Bydgoszczy. 11 listopada wzięli udział w Biegu Niepodległości w towarzystwie Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Na zgrupowaniu trenuje Piotr Siemionowski, Marek Twardowski, Denis Ambroziak, Dawid Putto i Piotr Mazur. Kajakarze mieszkają w hotelu Zawisza w okolicach lasu myślęcińskiego, którego tereny mocno przypominają wałecką Bukowinę. Przygotowania do sezonu zawodnicy rozpoczęli od badań Instytutu Sportu. Cała grupa odnotowała dobre wyniki, a Dawid Putto poprawił znacznie swoje osiągi sprzed roku.

Treningowa codzienność
- Śniadanie o 7.30, trening w centrum fitnessowym Sport Factory, przed 13.00 obiad i czas na odpoczynek, a po nim kolejne zajęcia, tym razem na kajaku lub nartorolkach. Rano jesteśmy na sali gdzie sporo jeździmy na rowerach stacjonarnych, ćwiczymy na piłkach i dźwigamy ciężary, a po południu pracujemy nad wytrzymałością w terenie - opowiada Mariusz Słowiński.

Tony żelastwa
- Na siłowni ćwiczymy trzy razy w ciągu tygodnia. Dwa razy robimy trening na moc i raz na wytrzymałość. Do tego dochodzą jeszcze zajęcia ogólnorozwojowe na pasach z oporem własnego ciała czyli tzw. TRX. Panowie wylewają siódme poty i naprawdę solidnie przygotowują się do nadchodzących ciężkich zgrupowań. Wszyscy trenujemy w komplecie, poza Dawidem, który ostatnio nabawił się kontuzji nadgarstka i ma kilkudniową przerwę - wyjaśnia szkoleniowiec.

Kontakt z wodą
- Cały czas pływamy i pracujemy nad techniką wiosłowania. Na kajaku trenujemy pięć razy w tygodniu i jeździmy od 8 do 10 kilometrów podczas jednej jednostki treningowej - mówi trener.

Kajakarze zakończą zgrupowanie 24 listopada badaniami u dr Andrzeja Rakowskiego. W grudniu zaplanowano kolejny obóz, tym razem w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. (tp)

   
© Polski Związek Kajakowy