Biuletyn "Kajakarstwo"

Biuletyn KAJAKARSTWO - Grudzień 2006

W numerze:

3   Trochę historii ...
10  Ranking Polskiego Związku Kajakowego
13  50-lecie
18  Regulamin Rady Trenerów Polskiego Związku Kajakowego
19  Kalendarz Imprez Polskiego Związku Kajakowego 2007
20  Regulamin Komisji Kajakarstwa Klasycznego
20  Regulamin Komisji Kajakarstwa Górskiego PZKaj
22  Informacja Sportowa Sezon 2005/2006
27  Kajakarstwo w filatelistyce

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Kieruję te słowa do wszystkich tych, którzy wsparli sukces polskich reprezentantów w sezonie 2005/2006. Życzę Im, aby wytrwali w swej wierze w olimpijski sukces.

Jak wszyscy wiemy, w Polsce miarą sukcesu jest liczba przeciwników i zakres oraz intensywność krytyki, która jest potrzebna, ale wyłącznie wtedy, kiedy jest zasadna, merytoryczna i pouczająca.

Po 11 latach, polski kajakarz - Marek Twardowski został Mistrzem Świata w K1 500m. Polscy kajakarze zdobyli 3 z 5 możliwych do zdobycia medali w konkurencjach olimpijskich (K4 1000m, K2 1000m i K1 500). Odbudowie poddajemy drużynę kobiet. Liczymy na powrót i wzmocnienie grupy m.in. przez szczęśliwe matki (A.Konieczną i K.Głażewską) oraz powracające do zdrowia, kontuzjowane zawodniczki.
Próbujemy wrócić do sukcesów kanadyjkarzy z Seulu. Dobrym sygnałem były występy Pawła Baraszkiewicza i Pawła Skowrońskiego w C1, Woszczyńskiego i Grzybowskiego oraz Tońskiego i Tyszyńskiego w C2.
W przygotowaniach do eliminacji olimpijskich, uczestniczy ponad 30-osobowa grupa zawodniczek i zawodników, którym życzę wiary w to, że można wygrać z każdym rywalem i wierzę, że stać Ich na to!
Polscy juniorzy w slalomie zdobyli dwa tytuły Mistrzostw Świata w konkurencjach indywidualnych: K1 - Polaczyk, C1 - Bartos.
Również doskonale spisali się podczas Mistrzostw Europy Juniorów.
Swoich celów i ambicji nie spełnili nasi seniorzy w Pradze, zdobywając jedynie medal zespołowo. Jednak medal zdobyty przez Dariusza Popielę w Nottingham, potwierdza duże możliwości kajakarzy slalomistów.

Do Igrzysk olimpijskich pozostało nieco ponad 600 dni ciężkiej i systematycznej pracy. Nie wszyscy dotrą do celu, ale każdy będzie miał swój mały wkład w sukces olimpijski.
Polskie kajakarstwo to nie tylko olimpijski sprint i slalom. To także piłka kajakowa, maraton, smocze łodzie i free-style. Tu również odnosimy sukcesy o wymiarze europejskim i światowym.

Jak wszyscy wiedzą, niemożliwe jest zadowolenie wszystkich, spełnienie ich oczekiwań - jestem tego świadom. Decyzje, które podejmuję wspólnie z Zarządem PZKaj, są poprzedzone ostrą dyskusją, wymianą poglądów i nie zawsze są jednomyślne. Wszyscy powinniśmy być jednak dumni z sukcesów naszych reprezentantów i dalej wspierać ich na drodze do Pekinu.

Kończąc, życzę wszystkim spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.
Działaczom, aby byli dumni z rezultatów swojej społecznej pracy, a trenerom i zawodnikom wytrwałości i determinacji w treningu oraz jak najwięcej sukcesów!
Do Siego Roku !

Prezes Ryszard Seruga


   
© Polski Związek Kajakowy 2010