Biuletyn "Kajakarstwo"

Biuletyn KAJAKARSTWO - Maj 2007

W numerze:

3

Ogólnopolska Konsultacja Juniorów

8

Międzynarodowe Zawody w Slalomie LIPTOWSKY MIKULAS

10

Konsultacje

11

Regaty Eliminacyjne Seniorów

12

Regulamin Komisji Zawodniczej Polskiego
Związku Kajakowego

16

Rafał Piszcz

18

Regulamin Komisji Kajak Polo Polskiego Związku Kajakowego

19

85 lat Edwarda Serednickiego

21

64 Indywidualne Mistrzostwa Polski
w Zjeˇdzie Kajakowym

23

2 Memoriał Karola Wojtyły

23

Międzynarodowe Regaty Kajakowe - Mantova

25

Z ostatniej chwili

26

Informator i Regulamin XXII Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego

OD REDAKCJI

      Rozpoczęliśmy sezon 2007, sezon tak bardzo ważny dla nas ze względu na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich.
Najwcześniej rozpoczęli maratończycy startujący w Pucharze Europy 10.000m w Mediolanie 24- 25.03.
Za nami pierwsze starty klasyków i slalomistów, tych najważniejszych grup bo olimpijskich. Cieszyć powinniśmy się z powrotu do kajakarstwa, do reprezentacji Pani Anety Konieczny.
Natomiast bardzo niepokojące są "przetargi" pomiędzy zawodnikami, trenerami. Przeciągające się spory i waśnie naprawdę utrudniają osiągnięcie założonych celów, wszyscy i zawodnicy, i trenerzy muszą zapomnieć o ubiegłym sezonie, liczy się sezon 2007. Jak się za długo rozpamiętuje sukcesu ubiegłoroczne to można się obudzić z "ręką w nocniku".
Wspomniany wcześniej udany powrót Anety Konieczny (II na 500m) byłby nie do pomyślenia bez zaangażowania jej szkoleniowca, któremu ona zaufała i co zamiast kontynuowania tej współpracy?- murzyn zrobił swoje.
Zainteresowanie zawodnikiem, jego problemami to oczywisty obowiązek trenerski, a jak to się ma do sytuacji Adama Seroczyńskiego i Anety Białkowskiej, a przecież nie są to zawodnicy jedni z wielu, tylko są to zawodnicy którzy zdobywali medale na Mistrzostwach Świata czy Europy. Oczywiście takich przykładów można by było przedłożyć dużo więcej.
Te przykłady pokazują, że nie ma szkoleniowców starych, młodych, z kwalifikacjami mistrzowskimi czy instruktorskimi. Są tylko myślący i tacy którzy mniej myślą. Tacy którzy się chcą uczyć i tacy którzy tylko wspominają, tacy którzy mają odwagę i tacy którzy stawiają na "sprawdzone warianty". Nie jestem autorem tej sentencji, trochę ją zmodyfikowałem z felietonu zamieszczonego w "Przeglądzie Sportowym", ale wg mnie bardzo pasuje do sytuacji wśród szkoleniowców kajakarstwa.
Myślałem, że emocje związane z listem grupy kajakarzy po czasie zostaną ostudzone, rozpatrzone na najbliższym zebraniu Zarządu (bo tak jest on skierowany), będą rozmowy rzeczowe, w spokojnym tonie z trenerami, zawodnikami, aby to wszystko nie przeszkadzało w osiągnięciu celu głównego maksymalnej ilości zawodników zakwalifikowanych do Igrzysk Olimpijskich.
Zamiast tego są podchody, przygotowywania się do "wojny", a najbardziej śmieszy mnie, że wszystkie strony konfliktu żądają "jasnych reguł gry", ale każdy działa wg zasady najpierw moi a potem reszta.
Bardzo jasne intencje.

Edward Apel

   
© Polski Związek Kajakowy 2010