Biuletyn "Kajakarstwo"

Biuletyn KAJAKARSTWO - Marzec 2007

W numerze:

  3

Kalendarz imprez PZKaj i ICF-u

  5

Młodzież trenowała w krainie węgla brunatnego
Lutowe wylewanie potu

  6

Grzegorz Śledziewski

  8

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów

  9

System Sportu Młodzieżowego 2007

11

Konkurs

14

Milfontes - Portugalia

19

100 Lat Posnanii Poznań

 

Ryszard Oborski

22

Zapowiedˇ XXI Memoriału Antoniego Bazaniaka

23 

Migawki z XX Memoriału Antoniego Bazaniaka


OD REDAKCJI

Umieszczamy w tym numerze Regulamin współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży uzdolnionej, ze względu że "Regulamin...." ukazał się dopiero w lutym nie mogliśmy go umieścić we wcześniej drukowanym Informatorze - 2007 mimo, iż powinien stanowić integralną całość wraz z Programem szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży uzdolnionej - 2007, który to "Program..." zamieściliśmy.
Ponownie zamieszczamy kalendarz imprez kajakowych - 2007, gdyż ICF zmienił termin Mistrzostw Świata w maratonie. Tym razem uzupełniamy o wszystkie imprezy zamieszczone w kalendarzu ICF, mam nadzieję, iż więcej zmian nie będzie.
Ostatnio miałem możliwość rozmów, konsultacji w krótkim odstępie czasu (tydzień) z kwiatem polskiej myśli szkoleniowej (trenerzy Szkół Mistrzostwa Sportowego, trenerzy poszczególnych kadr).
I co stwierdzam - u większości nie ma żadnej pasji. Zamiast tego panuje styl narzekającego, wręcz zrzędzącego szkoleniowca, któremu wszyscy dookoła przeszkadzają. A przecież ani kadry PZKaj, ani Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie mogą narzekać, podstawowe elementy szkoleniowe są zabezpieczone (pewnie że chciałoby się więcej). Może większość zbyt oddaliła się od klubów, bo wtedy zorientowaliby się w jakich warunkach się pracuje i za jakie pieniądze - i tam widzę pasję utrzymania tego wszystkiego bardzo często są to omnibusy od szkutnika począwszy a na działaczu skończywszy, bardzo często o najniższych kwalifikacjach instruktorskich, ale z pasją. I ci ludzie często błyszczą operatywnością, umiejętnością nawiązywania kontaktów z ludˇmi, a nade wszystko posiadający pragmatyczną mentalność.
Całe szczęście nie dotyczy to wszystkich, i tam (w szkoleniu centralnym i SMS) są też rodzynki z którymi możemy wiązać nadzieję na przyszłość.

Edward Apel

   
© Polski Związek Kajakowy 2010