Aktualności 2011

XI Mistrzostwa Europy Seniorów w Sprincie Kajakowym-udany start polskiej ekipy

Podczas 11. Mistrzostw Europy Seniorów, które odbyły się w dniach 17-19.06.2011 w Belgradzie, reprezentacja Polski zdobyła sześć medali - złoty, dwa srebrne i trzy brązowe.

Tytuł mistrza Europy w nowej konkurencji olimpijskiej (K1 200) wywalczył reprezentant klubu Zawisza Bydgoszcz - Piotr Siemionowski. Srebrne medale zdobyli Paweł Baraszkiewicz (C1 500) oraz wicemistrzynie olimpijskie z Pekinu - Beata Mikołajczyk i Aneta Konieczna (K2 500), natomiast brązowe Ewelina Wojnarowska (K1 500), Mariusz Kruk i Roman Rynkiewicz (C2 500), a także Edyta Dzieniszewska (K1 1000). W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 6. miejsce.

W Mistrzostwach Europy wzięli udział również zawodnicy niepełnosprawni. W tej grupie kajakarzy Polscy reprezentanci uzyskali dwa medale: srebrny - Tomasz Moździerski (K1 200) i brązowy - Paweł Łukaszewicz (V1 200).