Aktualności 2011

MISTRZOSTWA ŚWIATA FREESTYLE - PLATTLING 2011

20-26.06.2011 w niemieckiej miejscowości Plattling odbyły się Mistrzostwa Świata ICF we freestyle'u kajakowym. W zawodach, które rozgrywano w odwoju na rzece Isar wzięła udział reprezentacja Polski złożona z zawodników z klubów: KKK Jelenia Góra i KKK Kraków. W kategorii K1 m nasi zawodnicy zajęli miejsca:
29) Bartosz Czauderna KKK Kraków
40) Tomasz Czaplicki KKK Jelenia Góra
49) Michał Wrzal KKK Jelenia Góra
75) Marcin Matecki KKK Jelenia Góra

Pomimo odległych miejsc nastąpiła znaczna poprawa w stosunku do poprzednich Mistrzostw Świata, które odbyły się w 2009 roku w Thun.

Po raz pierwszy w historii startów naszej reprezentacji, nasi zawodnicy wzięli udział w kategorii K1SM (Squirt). Jak na debiut w nowej kategorii nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zajmując miejsca:
7) Tomasz Czaplicki KKK Jelenia Góra,
9) Bartosz Czauderna KKK Kraków,
12) Michał Wrzal KKK Jelenia Góra.

Warto przy tym podkreślić fakt, że nasi kajakarze wystartowali na tym samym sprzęcie, w którym brali udział w konkurencji K1 m, co nie wątpliwie było dla nich sporym utrudnieniem. Kajaki typu Squirt różnią się bardzo od typowych kajaków freestyle'owych co ma bezpośrednie przełożenie na wykonywanie figur. Pomimo to debiut naszych kajakarzy w tej kategorii możemy uznać za bardzo udany.

(K.Cz.)

ZDJĘCIA

   
© Polski Związek Kajakowy