Aktualności 2011

Młodzież na podium Mistrzostw Polski w slalomie

W Krakowie nie obyło się bez niespodzianek - w konkurencjach indywidualnych medale zdobywali młodzieżowcy i juniorzy. Swoją przewagę potwierdzili też seniorzy przygotowujący się do startu w Mistrzostwach Świata.

Jestem zadowolony z poziomu rywalizacji. Pozytywnym zaskoczeniem była wygrana Michała Pasiuta, medalowa pozycja Arka Niecia i świetny występ tegorocznych Mistrzów Europy Juniorów braci Brzezińskich, którzy minimalnie ustępowali naszej najlepszej osadzie C-2 Szczepańskiemu z Pochwałą. Widać, że młodzież nie śpi i depcze po piętach starszym co pozytywnie wpływa na poziom sportowy całej grupy - mówi Janusz Żebracki, trener slalomistów. W Mistrzostwach Polski z dobrej strony pokazali się zawodnicy przygotowujący sie do startu w Bratysławie - osada Szczepański - Pochwała, kanadyjkarz Grzegorz Wójs i kajakarka Natalia Pacierpnik, którzy w swoich konkurencjach zdobyli złote medale. Doskonale popłynął też Mateusz Polaczyk, który uzyskał najlepszy czas zawodów, ale przez punkty karne został sklasyfikowany na drugim miejscu. Wyniki tych zawodników cieszą tym bardziej, że po występach w ME i trzech edycjach pucharowych są już trochę zmęczeni. Pamiętajmy też, że jesteśmy aktualnie w fazie przygotowawczej i nie jest to czas na osiąganie szczytu formy - tłumaczy trener Żebracki.

Po starcie w Krakowie reprezentacja górali miała dzień wolnego, a we wtorek 9 sierpnia wyjechała do Pragi na finał tegorocznego Pucharu Świata. Po zawodach kadra przeniesie się na kolejne w tym roku zgrupowanie do Bratysławy. Na obóz powołujemy dziesięciu zawodników. Przez dwa pierwsze tygodnie popracujemy nad odbudową potencjału ogólnego organizmu i położymy duży nacisk na trening techniczny - będziemy starali się przejechać jak najwięcej układów bramkowych mogących wystąpić na Mistrzostwach - opowiada trener Żebracki. Po powrocie ze zgrupowania potrenujemy kilka dni w Krakowie. Po krótkim odpoczynku wejdziemy w okres intensyfikacji która doprowadzi zawodników do optymalnej formy przed Mistrzostwami Świata. (tp)

   
© Polski Związek Kajakowy