Aktualności 2011

Reprezentacja Polski w sprincie kajakowym zakończyła Mistrzostwa Świata w Szeged.

Polscy kajakarze wywalczyli dziewięć medali, w tym dwa w konkurencjach paraolimpijskich.

Największym gwiazdami polskiej reprezentacji byli Piotr Siemionowski K-1 200 m i Marek Twardowski w K-1 500 m, którzy zdobyli złote medale. Bardzo dobrze spisały się również kobiety które zdobyły 4 medale. Marta Walczykiewicz w K-1 200m wywalczyła srebrny medal, a Karolina Naja i Magdalena Krukowska w K-2 200 m również zdobyły srebro, natomiast nasze najbardziej utytułowane zawodniczki Beata Mikołajczyk z Anetą Konieczną dorzuciły do swojej kolekcji medali brąz w K2 na 500 metrów. Na zakończenie mistrzostw polska sztafeta kobiet w składzie Konieczna, Naja, Walczykiewicz i Ewelina Wojnarowska wywalczyły brąz. Brązowy medal w K-2 500 m zdobyła również młoda dwójka Dawid Putto i Denis Ambroziak.
Na tych mistrzostwach podobnie jak rok temu w Poznaniu zawodnicy i zawodniczki walczyli o medale w konkurencjach paraolimpijskich. Polscy reprezentanci zdobyli dwa medale. Tomasz Moździerski wywalczył srebrny medal w K-1 200 m /TA/ a Mateusz Surwiło brąz w K-1 200m /LTA/

Mistrzostwa w Szeged były również pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Londynie

Polscy reprezentanci wywalczyli jak na razie 5 miejsc gdyż oprócz kwalifikacji z konkurencji K1 200 m i K2 500 m kobiet oraz K1 200 mężczyzn, Paweł Baraszkiewicz zapewnił Polsce prawo startu w C-1. Kolejna i ostatnia kwalifikacja odbędzie się w Poznaniu w terminie 15 -16.05.2012 r. jako wstęp do zawodów o puchar świata które odbędą się na torze regatowym Malta w terminie 18 -20.05.2012r. Polska reprezentacja ma szansę do zakwalifikowania jeszcze łącznie 8 zawodników w konkurencjach K1 i C1, C-2 1000, K2 200 i K2 1000 oraz jedną zawodniczkę w K1 500 metrów.

W jakich konkretnie osadach i na jakich dystansach ostatecznie wystartuje polska reprezentacja w Londynie zadecydują wyniki drugiej kwalifikacji i decyzje trenerów. NJ