Aktualności 2011

Do Eton na rekonesans

Polska reprezentacja wystartuje w regatach na torze Dorney Lake.

Udział w tych regatach to przede wszystkim możliwość sprawdzenia toru przed przyszłorocznymi Igrzyskami. Wyniki sportowe nie mają znaczenia, bo to zawody bardziej promocyjne i wielu czołowych zawodników odpuściło sobie ten start - mówi Mariusz Słowiński, szef polskiej ekipy. Dla nas najważniejsza jest ocena warunków bytowych i możliwości logistycznych. Wielka Brytania jest blisko i nie ma konieczności aklimatyzacji zawodników. Jeśli okaże się, że coś nam nie odpowiada, to na Igrzyska będziemy mogli przyjechać dopiero na kilka dni przed startem.

Polska reprezentacja zostanie zakwaterowana w wiosce olimpijskiej oddalonej od toru o 50 km. W regatach zawodnicy wystartują w dziewięciu konkurencjach. Kobiety popłyną w K2 500 metrów - Beata Mikołajczyk i Aneta Konieczna - oraz K1 200 i 500 metrów - Ewelina Wojnarowska. Kanadyjkarze w C2 1000 metrów - Mariusz Kruk i Roman Rynkiewicz - C1 1000 metrów - Piotr Kuleta - oraz C1 200 metrów - ponownie Roman Rynkiewicz. Kajakarze wystartują w jedynce na dystansie sprinterskim - Piotr Mazur - oraz w K2 200 i 1000 metrów - Piotr Mazur z Dawidem Putto.

Na regatach nie popłyną nasi najlepsi sprinterzy - Marta Walczykiewicz i Piotr Siemionowski zaczęli już wakacje i odpoczywają po sezonie. Po Mistrzostwach Świata ciśnienie zeszło i utrzymywanie wysokiej formy nie miało żadnego sensu. Stwierdziliśmy, że jeżeli Piotr miałby pojechać na te zawody i przypłynąć drugi, albo trzeci to tylko niepotrzebnie zmotywowałby tym swoich rywali - tłumaczy Mariusz Słowiński.

Regaty na Dorney Lake potrwają od 1 do 4 września. Polska ekipa wróci do Polski w niedzielę wieczorem. (tp)


   
© Polski Związek Kajakowy