Aktualności 2011

Mastersi z medalami Mistrzostw Świata

Pod koniec sierpnia na torze regatowym w Szeged rozegrano Mistrzostwa Świata Masters.
W zawodach wystartowało 27 reprezentacji narodowych. Polska ekipa wystąpiła w czterdziestoosobowym składzie i wywalczyła 41 medali.

Doskonale popłynęli kajakarze i kanadyjkarze, którzy przywieźli z Węgier odpowiednio 15 i 12 krążków. Niektórzy zawodnicy zdobywali nawet po sześć czy siedem medali startując w osadach i różnych kategoriach wiekowych. Podczas regat rozegrano konkurencje męskie, kobiece i mix. Ścigano się przy upalnej pogodzie i w doskonałej atmosferze. Wrażeniami podzielił się z nami uczestnik regat Romuald Figielus, były reprezentant Polski reprezentujący opolski klub Ironada CCO.

Zawody były znakomite – rywalizacja fair play, spotkania ze starymi znajomymi i mnóstwo dobrej zabawy. Płynąłem między innymi w C1 200 i 2000 metrów w kategorii 45-49 lat. Na starcie w mojej konkurencji stanęło 27 zawodników z 12 państw, a o zwycięstwo walczyłem z utytułowanym Ivanem Klementjevsem z Łotwy. Na 200 metrów wygrałem, a na dłuższym dystansie byłem drugi. Z Ivanem rywalizujemy od dłuższego czasu – wygrał ze mną dwa lata temu w Sydney podczas World Masters Games i rok temu w Poznaniu. Teraz udało mi się zrewanżować.

W dniach 10-16 września Mastersów czekają kolejne regaty – Europejskie Igrzyska w Lignano. Zawodnicy będą się ścigać na 200 i 1000 metrów. (tp)