Aktualności 2011

Srebrny medal mistrzostw Europy drużyny młodzieżowej kobiet!

Kobieca drużyna w kategorii U21 zdobyła srebrny medal podczas minionych mistrzostw Europy kajak polo w Madrycie. Polska weszła dzięki temu do grona 5 państw, które stanęły na hiszpańskim podium.

Męska młodzieżówka otarła się o podium zajmując czwartą lokatę. Pozytywnym zaskoczeniem był występ polskich seniorek, które pomimo krótkiego okresu przygotowawczego zajęły ostatecznie szóstą pozycję. Z grupy nie udało się wyjść jedynie seniorom, którzy nie zdołali wyjść z "grupy śmierci".

Polacy będą gospodarzami kolejnych mistrzostw Europy w 2013 roku. Wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego Piotr Markiewicz odebrał z rąk Alberta Woodsa, prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Kajakowego, flagę ECA.

Polskie sreberka

Polki przegrały w meczu finałowym z Niemcami 3:4. We wcześniejszej fazie turnieju zremisowały z Niemkami 5:5. Start w finale zagwarantowały sobie wygrywając z bardzo dobrze przygotowanymi Francuzkami 7:6.

Medal Polek pozwolił nam wejść do grupy pięciu państw, które zagarnęły wszystkich 12 miejsc medalowych. Stanęliśmy tym samym w jednym szeregu z Brytyjczykami (3 medale), Francuzami (3), Niemcami (4) i Włochami (1). W zawodach udział wzięły drużyny 14 narodowości.

Bez medalu, bez wstydu

Męska reprezentacja U21 otarła się o podium i po przegranej z Włochami w meczu o trzecie miejsce, zajęła czwartą lokatę. Polacy w tej kategorii wygrali w trakcie turnieju z czołowymi drużynami Europy, m.in. Hiszpanią, Holandią i Szwajcarią.

Pozytywnie zaskoczyła drużyna seniorek, które pojechały do Madrytu by walczyć o kwalifikację do organizowanych w przyszłym roku mistrzostw świata w Poznaniu. Mimo krótkiego okresu przygotowawczego, zawodniczki zajęły szóste miejsce.

Najsłabszy wynik osiągnęła drużyna seniorów. Zawodnikom nie udało się wyjść z "grupy śmierci", pomimo bardzo wyrównanych wyników z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu. Cztery drużyny, które wyszły z grupy Polaków zajęły według ostatecznej klasyfikacji pierwsze, drugie, trzecie i piąte miejsce. Nasi seniorzy zostali ostatecznie sklasyfikowani na dziesiątej pozycji.

Flagi zjadą do Polski

Końcówka dekoracji należała do Polaków. Wiceprezes PZKaj Piotr Markiewicz odebrał z rąk prezydenta Alberta Woodsa, flagę ECA. Polska będzie bowiem w 2013 roku organizatorem 10-tej - jubileuszowej - edycji mistrzostw Europy kajak polo.

Tymczasem zaczynamy się już przygotowywać do jeszcze większego wydarzenia. W przyszłym roku Poznań będzie bowiem gospodarzem mistrzostw świata. Pierwotnie organizatorem wydarzenia mieli być ponownie Hiszpanie, jednak ICF zmienił zdanie i powierzył organizację imprezy Polakom.

Przedstawiciele Komisji Kajak Polo w Polskim Związku Kajakowym, trenerzy i zawodnicy, pragną gorąco podziękować Panu Andrzejowi Janeczko, prezesowi Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii, za ogromne zaangażowanie i pomoc naszym drużynom narodowym.