Aktualności 2010

A zapowiadał się udany slalomowy sezon...

Z markotnymi minami wracała do Polski nasza reprezentacja seniorów z Mistrzostw Świata w Tacen/ 8-12.09/. Po sukcesach juniorów i młodzieżówki liczono na więcej, wszak do Igrzysk Olimpijskich tylko 2 lata i okazuje się że jeszcze brakuje nam do światowej czołówki. Najlepiej popłynęli w C-2 Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajmując wysokie 6 miejsce, poprawiając o 12 pozycji lokatę z MŚ 2009 z La Seu d Urgell. Pozostałe dwójki Paweł Sarna-Dawid Dobrowolski i Dariusz Chlebek-Patryk Brzeziński pogubiły się już w eliminacjach i nie odegrały żadnej roli, nawet w konkurencji zespołowej /9 miejsce/.

W K-1 Mateusz Polaczyk nie obronił ubiegłorocznej wysokiej pozycji 10 pozycji na świecie zajmując ostatecznie po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej, 41 miejsce. Najlepszym z kajakarzy na 12 miejscu, był Dariusz Popiela a Grzegorz Polaczyk zajął tym razem miejsce 15.

W zespole kajakarze pokazali swoja klasę zajmując 4 miejsce minimalnie przegrywając medal z Włochami. Kanadyjkarze soliści nie zanotowali postępu i tak jak rok temu zakończyli start w półfinałach. Najlepszy był Grzegorz Wójs 22 miejsce, następnie Grzegorz Kiljanek 25 miejsce i Grzegorz Hedwig 30 miejsce. W konkurencji zespołowej zajęli 6 miejsce. Nasze panie niczym nie zachwyciły, widać było że tor w Tacen był dla nich za trudny. Małgorzata Milczarek nieznacznie poprawiła swoja pozycje, rok temu w Hiszpanii była 26 w tym roku zajęła 21 miejsce. Joanna Mędoń i Natalia Pacierpnik zajęły 43 i 49 miejsca. O słabym poziomie świadczy 9 pozycja w zespole.

A wiec generalnie za sprawą 3 pkt. olimpijskich w C-2, jest trochę lepiej ale daleko do naszych aspiracji. Będzie wiec sporo do przedyskutowania na zebraniach Komisji Kajakarstwa Slalomowego i konferencji trenerów.